Skip to content

Sprzęt kosmetyczny laser pikosekundowy

Rozwój technologii wpływa w znaczącym stopniu również na branżę beauty. Rośnie dostępność coraz bardziej nowoczesnych technik, za pomocą których realizować można coraz bardziej skuteczne zabiegi. Sprzęt kosmetyczny, który zasługuje na szczególną uwagę to laser pikosekundowy.

Zalety stosowania lasera pikosekundowego


Laser pikosekundowy uznawany jest za jedną z najsilniejszych technologii laserowych. Dzięki temu sprzęt kosmetyczny wykorzystujący ten laser daje możliwość maksymalnego skrócenia kontaktu wiązki ze skórą. A to z kolei przyczynia się do znacznej redukcji ryzyka poparzeń.


Urzadzenie kosmetyczne na bazie lasera pikosekundowego wykorzystuje do działania tzw. efekt fotoakustyczny. Dzięki temu możliwe jest usunięcie ze skóry niechcianych pigmentów. Laser świetnie wpływa również na poprawę produkcji kolagenu oraz elastyny, co znacząco odmładza naszą skórę.


Sprzęt kosmetyczny wykorzystujący laser pikosekundowy


Znajduje zastosowanie podczas usuwania przebarwień i blizn. Może on również zostać wykorzystany do usuwania makijażu permanentnego oraz tatuaży.


W porównaniu do innych laserów sprzęty kosmetyczne wykorzystujące laser pikosekundowy umożliwią znaczną redukcję ilości zabiegów niezbędnych do uzyskania pożądanego efektu. Ewentualne zaczerwienienia po zabiegu mogą utrzymywać się do 8 tygodniu, jest to jednak czas zdecydowanie krótszy niż w przypadku zwykłych zabiegów laserowych.


Ewentualnie powikłania po zabiegu


Laser pikosekundowy jest bezpieczny, ale jak zawsze mogą zdarzyć się powikłania. Przede wszystkim pacjent po zabiegu nie powinien narażać się na ekspozycję na słońce, może to bowiem zmniejszyć skuteczność zabiegu i spowodować powrót przebarwień.

Sprzęt kosmetologiczny z laserem pikosekundowym może powodować zaczerwienienia i obrzęki skóry, czasem również niewielkie krwawienia, nie jest ot jednak niebezpieczne dla pacjentów. Bardzo rzadko zabieg taki prowadzi do powstania rumienia czy strupków, ewentualnie infekcji skóry. jak widać sprzęt kosmetyczny z laserem pikosekundowym jest więc znacznie bezpieczniejszy niż zwykłe technologie laserowe, które są znacznie bardziej inwazyjne i wymagają dłuższej rekonwalescencji.

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options