Skip to content

Fotelik tyłem do kierunku jazdy idealny dla podróżującego dziecka

Na działanie praw fizyki nie ma rady. Ale można nad nimi zapanować. Jest to szczególnie ważne, gdy chodzi o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w pojazdach. Przy gwałtownym hamowaniu lub nawet niezbyt silnym zderzeniu czołowym, na ciało dziecka działa znaczna siła wypychająca je w kierunku jazdy. Jak można w takich sytuacjach zminimalizować ryzyko kontuzji malucha?

Podróż wygodna i bezpieczna


Przepisy drogowe nakazują przewożenie małych dzieci w specjalnie zaprojektowanych fotelikach. Stopień bezpieczeństwa wzrasta, gdy zamocuje się fotelik tyłem do kierunku jazdy. Nagły spadek prędkości samochodu nie grozi wówczas gwałtownym wychyleniem się głowy dziecka w przód. Mogłoby to skutkować uszkodzeniem kręgów szyjnych malucha.Fotelik skierowany tyłem do kierunku jazdy daje bezpieczne wsparcie dla całego kręgosłupa. Miękkie oparcie amortyzuje wstrząsy a regulowane zagłówki zapobiegają nadmiernemu odchylaniu się głowy na boki. Fotelik tyłem do kierunku jazdy zapewnia każdemu dziecku komfort podróżowania nawet na długich trasach.Sprawdzone rozwiązania


Produkt firmy wytwarzającej takie foteliki poddany był testom ukierunkowanym na określenie poziomu bezpieczeństwa. Testy udowodniły, że fotelik tyłem do kierunku jazdy daje dobrą ochronę zarówno przy zderzeniu czołowym, jak też bocznym. Wysokie wyniki wskazują, że koncepcja ma swoje potwierdzenie w praktyce.Wzrastająca popularność fotelików tyłem do kierunku jazdy świadczy o akceptacji ze strony rodziców. Zweryfikowali ich walory podczas użytkowania. Najlepiej sprawdza się fotelik zamontowanie na tylnej kanapie - na miejscu pasażera. Kierowca ma wtedy dziecko w zasięgu wzroku. Przy wysiadaniu podczas parkowania równoległego, wyprowadza się fotelik wraz z dzieckiem prosto na chodnik a nie od strony jezdni. Po usunięciu zagłówków z tylnych siedzeń, dla małego pasażera odsłania się widok również przez szybę tylną. Dzieciak obserwuje otoczenie, dzięki czemu nie nudzi się podczas podróży.Posiadacze aut dwudrzwiowych o niewielkich gabarytach mogą również zastosować ten sposób montażu. Fotelik tyłem do kierunku jazdy mieści się swobodnie nawet w najmniejszych modelach. Jeśli będzie się znajdował na przednim fotelu pasażera należy pamiętać o dezaktywowaniu poduszki powietrznej. To samo dotyczy fotelików ustawionych przodem do kierunku jazdy.Czytaj więcej na: https://www.besafe.com.pl/foteliki-dla-niemowlaka

Ślady

Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako Płasko | Wątki

Brak komentarzy

Autor nie zezwolił na komentowanie tego wpisu

Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA

Form options